Webmail İşlemleri

WEBMAIL İŞLEMLERİ -- MICROSOFT INTERNET EXPLORER 6.0 EN

Webmail ile;
- E-posta şifrenizi değiştirebilir,
- E-postalarınızı başka bir adrese yönlendirebilir,
- Gelen postalarınız için otomatik cevap hazırlayabilir,
- E-postalarınızı okuyup cevaplayabilir ya da yeni e-posta gönderebilirsiniz.

1- Internet Explorer'ı açın ve adres satırına http://mail.alanadınız/webmail yazın. Örneğin alan adınız deneme.com.tr ise, adres satırına http://mail.deneme.com.tr/webmail yazmalısınız. Gelen Login penceresinde, size daha önce verilmiş olan e-posta kullanıcı adı (mail adresinizin tamamı) ve şifrenizi yaıp OK 'e basın. Sonraki girişlerinizde şifrenizin tanınmasını istiyorsanız Remember my password kutusunu işaretleyin.

2- Şifre Değiştirme: cPanel Mail Management penceresinde, Change Password linkine tıklayın.

2.1- Gelen ekranda, yeni şifrenizi New Password ve New Password (again) kutularına yazdıktan sonra Change Password 'e tıklayın.

3- E-posta Yönlendirme: cPanel Mail Management penceresinde, Forwarding Options linkine tıklayın. Gelen ekranda, Forward a copy of your mail to kısmına, maillerinizin yönlendirilmesini istediğiniz herhangi bir e-posta adresi girdikten sonra Add Forwarder 'a tıklayın.

4- Otomatik Cevap Hazırlama: cPanel Mail Management penceresinde , Autoresponder Options linkine tıklayın. Gelen ekranda, From kısmına, otomatik cevabın kimin adıyla gönderileceğini, Subject kısmına gönderilecek postanın konusunu (%subject% yazarsanız, size gelen postanın konusu görünecektir.) yazın. Türkçe karekter kullanacaksanız Character Set 'i iso-8859-9 yaptıktan sonra, Body kısmına otomatik cevap metnini yazıp Setup Autoresponder 'a tıklayın. Varolan bir otomatik cevap'ı silmek için, yine aynı ekrana geldikten sonra Delete Autoresponder 'a tıklayın.